BJK DERGİSİ

 • 28.02.2018 / 12:27 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 28.02.2018 / 12:26 Beşiktaş Dergisi Mart Sayısı Yine Dopdolu
 • 28.02.2018 / 12:25 Tekmeye kafa atan Pitbul; Gary Medel
 • 28.02.2018 / 12:22 Beren Gökyıldız: ‘Vodafone Park, bizim okuldaki halı sahanın devi gibi’
 • 01.02.2018 / 12:07 Biz Kadıköy Panteri’ni O da Beşiktaş’ı unutmadı
 • 01.02.2018 / 12:02 Güzel Adam Süreyya, Şimdi Sinemalarda
 • 01.02.2018 / 11:44 Domagoj Vida İle Çok Özel: “Beşiktaş, ilk bakışta aşk gibi”
 • 01.02.2018 / 11:32 Beşiktaş Dergisi Şubat Sayısı Çıktı
 • 01.02.2018 / 11:28 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 02.01.2018 / 12:00 Başkanımız Fikret Orman: ‘Bir yıl değil, her yıl Beşiktaş’
 • 01.01.2018 / 12:13 Beşiktaş Dergisi Ocak Sayısı Çıktı
 • 01.01.2018 / 12:04 Beşiktaş Dergisi’nden İki Dev Poster Hediye
 • 01.01.2018 / 12:00 Gordon Milne: ‘Beşiktaş’taki günlerim tam bir peri masalı gibiydi’
 • 30.11.2017 / 23:04 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 30.11.2017 / 23:01 Beşiktaş Dergisi Aralık Sayısı Çıktı

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Beşiktaş Ailesi,

Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak, öncelikle ülkemizin bekası için hem yurdumuzun dört bir yanında hem de yurt dışında canını ortaya koyarak terörle amansız bir mücadele içinde olan Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Türkiye’nin aynı zamanda en büyük sivil toplum organizasyonlarından biri olan kulübümüz, 20 Şubat 2018 tarihinde tüm Türkiye’deki Kartal Yuvası mağazaları cirosunun yüzde onunu Mehmetçik Vakfı’na bağışlamıştır. Bu kampanyamız ile teröre karşı canını ortaya koyan kahraman askerlerimize moral desteği sağlamak amacındayız. 

*

Dünyadaki tüm Beşiktaşlılar için en gururlu, en onurlu gün olan 19.03.2018 tarihinde Beşiktaşımız’ın 115. yılını kutlayacağız... Beşiktaşımız’ı bir semt takımı olarak doğup, dünyanın tanıdığı bir kulüp haline getiren şanlı tarihine; yeni zaferler, yeni şampiyonluklar, Avrupa ve dünya arenasında başarılarla dolu devamlılık, çağdaş vizyon kazandırmak, global bir marka haline gelmek için hep beraber omuz omuza, yılmadan, azimle çalışmaya devam edeceğiz. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanı olarak kulübümüzün 115. yılında dünyadaki tüm Beşiktaşlılar’ı en içten dileklerimle kutluyor, Beşiktaşımız’ın bugünlere gelmesinde emek vermiş tüm değerli Beşiktaşlılar’ı minnetle, şükranla anıyorum. 

*

Ülkemizde kadınların modern yaşamda yerinin ve kimliğinin hak ettikleri noktaya yükselmesi Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün girişimleriyle başlamış ve Türk kadını, yaşamın her alanında kendisini gösterme fırsatı elde etmiştir. Atatürk’ün çağdaşlaşma felsefesinin temel direği olan kadınlarımız, ülkemizin modernleşmesi yönünden de belirleyici bir unsur olmuştur. Annelik gibi kutsal bir görevin yanı sıra iş yaşamında da önemli görevler üstlenen kadınlarımız, aile ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Kulübümüz bünyesinde de birbirinden değerli kadın sporcularımız ve çalışanlarımız, Beşiktaşımız’ı ileriye taşımak için emek vermektedir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar; kadınlarımıza aile ve iş yaşamlarında sağlık, başarı ve mutluluk dilerim.

*

Son olarak, 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşları’nda kaybetiğimiz kulübümüzün sporcularının da aralarında bulunduğu çok sayıda vatan evladını saygıyla ve sevgiyle anıyorum.

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Ryan Babel: ‘Futbol bir sanattır’

Ryan Babel, futbolu bir sanat olarak gören, derinlikli düşünebilen ve yaptığı işe bir anlam katmaya çalışan ilginç bir sporcu. Futbol anlayışını, arkadaşlarıyla ilişkilerini, yaşadığı kırgınlıklarını ve sevinçlerini tüm samimiyetiyle Beşiktaş Dergisi Ekim sayısına anlattı.

İşte Murat Arda’nın yaptığı o röportajdan bazı bölümler...

“Ben küçükken Hollanda’da sokak futbolu çok popülerdi ve ben her gün okuldan sonra sokak futbolu oynardım. O zamanlar inanılmaz yetenekli çocuklar ile oynayarak yeteneklerimi geliştirmiş olmalıyım. Erken yaşta da Ajax Altyapısı’nda sonuca odaklı temel özelliklerimi oluşturduğumu düşünüyorum.”


“Eskiden futbolun daha çok estetik yönüne, eğlence tarafına, göze hoş gelen yanlarına daha çok önem vermekle eleştirilirdim. Ama zaman içerisinde bunu, seyir zevki yüksek bir futbol anlayışı ile sonuç odaklı olmak arasında bir dengeye oturtabildiğimi düşünüyorum.”

“Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki serüvenim ilginçti. Taraftarın bize tepkisi inanılmazdı. Üzerimize terlik bile attılar, hatta biri benim omzuma geldi, ben de geri fırlattım. Belki profesyonelce değildi ama neticede biz de insanız, hayvan değiliz, saygı bekliyoruz. Nasıl bir futbolcuya tükürme, ayakkabı fırlatma, saldırma hakkını kendilerinde bulabiliyorlar ki? Beşiktaş’ın taraftarı da çok duygusal ve maçlarda üzerimize onlar da müthiş bir baskı kuruyorlar. Ancak nerede duracaklarını çok iyi biliyorlar ve asla bize bir saygısızlık yapmadılar.”

“Futbolu bir sanat olarak ele almamız gerektiğine inanıyorum. Beşiktaş’ta bu potansiyel var. Barcelona, Real Madrid ayarındaki takımların en büyük özellikleri bana göre oyuncuların birbirlerini çok iyi tanıması, yeteneklerinin farkında olması ve saha içinde muazzam dayanışmalarıdır.”


“Dışarıdan bakıldığında çok renkli hayatlar gibi gözükse de futbolculuk mesleği aslında çok meşakkatli bir iştir. Futbolcu olmak hakikaten kolay değildir, Beşiktaş olarak bazen haftada iki maç oynadığımız oluyor. Bununla birlikte aynı zamanda çok sıkı antrenmanlar da yapıyoruz. Beşiktaş taraftarını aslında Liverpool taraftarına benzetiyorum; onlar da iyi günde kötü günde takımlarını yalnız bırakmıyorlar. Buna devam etmelerini umut ediyorum. Çünkü en az yüzde yirmi itici bir kuvvet verir taraftar desteği.”

Daha fazlası Beşiktaş Dergisi Ekim sayısında...

Satış: Kartal Yuvası mağazalarında, www.kartalyuvasi.com.tr adresinde ve bayilerde


 

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

CANDAŞ TOLGA IŞIK
İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

BÜLENT ÜLGEN
Medya Direktörü

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni (Sorumlu)

MURAT ARDA
Yazı İşleri Müdürü

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, UFUK TUNCAELLİ
Fotoğraflar

HANDE GÜN
Reklam Grup Başkanı
dergireklam@bjk.com.tr

PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC. A.Ş.
Baskı

dergi@bjk.com.tr
VİŞNEZADE MAHALLESİ KADIRGALAR CADDESİ NO:1 VODAFONE PARK OTOPARK GİRİŞİ KAT:1 34357 BEŞİKTAŞ - İSTANBUL
EDİTÖR: 0212 948 1903
ISSN: 1302-9347