BJK DERGİSİ

 • 24.04.2017 / 13:01 Hardline’dan Beşiktaş Dergisi Abonelerine Özel İndirim
 • 01.04.2017 / 12:34 Alemin gözü yaşlı Alina Boz Beşiktaşlı!
 • 01.04.2017 / 12:33 Merve Gülaç: ‘Asla pes etmek yok’
 • 01.04.2017 / 12:33 Murat Arda: “Taksim Bahçesi de her şeye karşı”
 • 01.04.2017 / 12:32 Fabricio Ramirez: ‘Beşiktaş’ın askeriyim’
 • 01.04.2017 / 12:32 “Beşiktaş’ın Çocuğu Necip Uysal” Kitabı Beşiktaş Dergisi ile Hediye
 • 01.04.2017 / 12:24 Beşiktaş Dergisi’nin Nisan Sayısı Çıktı
 • 01.04.2017 / 12:11 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 08.03.2017 / 12:03 Beşiktaş Dergisi, Futbolcu Portre Kitaplarına Devam Ediyor
 • 08.03.2017 / 00:01 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Kutluyoruz...
 • 01.03.2017 / 12:39 Beşiktaş’ın Futbol Yıldızları Kitap Oluyor
 • 01.03.2017 / 12:19 Beşiktaş Dergisi’nin Mart Sayısı Çıktı
 • 01.03.2017 / 12:16 Beşiktaş Dergisi Cenk Tosun’un Kitabını Yazdı
 • 01.03.2017 / 12:10 Ricardo Quaresma Beşiktaş Dergisi Kapağında
 • 01.03.2017 / 12:05 Ryan Babel: “Ben de tekneyle şampiyonluk turu atmak istiyorum”

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Nisan 2017

Sevgili Beşiktaş Ailesi,

Lider bir şekilde lig şampiyonluğunun en güçlü adayı olan ve Avrupa’da önemli zaferlere imza atan futbol takımımızı kutlayarak yazıma başlamak istiyorum. Hapoel Beer Sheva’yı eleyerek UEFA Avrupa Ligi’nde Son 16 Turu’na kalan takımımız, Olympiakos’u da Vodafone Arena’da farklı skorla yenmesini bildi. Tarihimizde üçüncü kez Avrupa kupalarında çeyrek finale yükseldik. Sırada Olimpik Lyon var. Sezon sonu ligde şampiyon olup üçüncü yıldıza kavuşurken, Avrupa’da da tarihi zaferler kazanarak, önemli noktalara gelme arzusundayız.

Rakiplerimiz boş tribünlere oynarken, evimizdeki maçlarda sizlerin her koşulda tribünleri doldurmanız, doksan takika boyunca futbolcularımızı desteklemeniz beni inanılmaz gururlandırıyor. Deplasmandaki maçlarda ise, sadece sizlerin değil, iyi futbol izlemek isteyen rakip taraftarların da tribünleri hınca hınç doldurması bana hem keyif hem mutluluk veriyor.

*

Kulübümüzün en büyük yatırımı olan Vodafone Arena’nın ardından tesisleşme konusunda adımlarımıza devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere camiamızın uzun yıllardır önemli ihtiyaçlarından biri, sosyal bir tesisimizin olmamasıydı. Akatlar Mehmet Üstünkaya No:1903 Sosyal Tesisi’ni on bir aylık inşaat sonucunda ve 13 milyon TL harcayarak sizlere yakışır bir şekilde inşa ettik. Camiamızın ailece tüm yemek, spor, dinlenme ve davet organizasyonlarına indirimli olarak hizmet verecek olan bu şık tesisi, 114. yaşımızı kutladığımız 19 Mart’ta düzenlediğimiz törenle açmak, bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Şimdi enerjimizi basketbol başta olmak üzere amatör branşlarımızın kullanımı için inşa edeceğimiz salonun yapımına ve Beşiktaş-Kabataş Üniversitesi’nin hayata geçirilmesine yoğunlaştıracağız. Artık kulübümüzün marka değeri, Türkiye futbol endüstrisinin zirvesinde yer alıyor. Bu yolda yanımızda yer alan, Beşiktaş çıkarları için ilgi ve desteğini esirgemeyen tüm taraftarlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

*

Ne diyoruz hep; sen bana babamdan kalan miras değil, çocuğuma olan borcumsun. Bu sözle birlikte büyük önderimiz, en büyük Beşiktaşlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimize ve çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; tüm çocuklarımızın ve Yavru Kartallarımız’ın velinimetimiz olduğunu hatırlatmak istiyorum.

*

Son olarak, Milliyet Spor Ödülleri’nde şahsımın “Yılın Spor Adamı”, futbol takımımız “Yılın Takımı”, Şenol Güneş ise “Yılın Antrenörü” seçilmesi için oy kullanan bütün sporseverlere teşekkür ediyorum.

Rakiplerimizin aksine tribünleri doldurarak doksan dakika susmadığımız, Kartal Yuvası mağazalarımızda kampanyalar düzenleyerek satış rekorları kırmaya devam ettiğimiz, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirerek ülkenin en önemli sivil toplum örgütleri haline geldiğimiz sürece inanıyorum ki tüm hayallerimizi birer birer gerçekleştireceğiz ve çok daha iyi yerlere geleceğiz.

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Fabricio Ramirez: ‘Beşiktaş’ın askeriyim’

Beşiktaşımız’ın başarılı file bekçisi Fabricio Agosto Ramirez, Beşiktaş Dergisi Nisan sayısının kapağına konuk oldu.

Siyah Beyaz çubuklu formayla Vecindario’da ile başladı onun futbol hayatı. Kanarya Adaları denilen bir İspanyol beldesi, tropik bir cennet; adı sanı pek duyulmamış... Aradan yıllar geçti ve artık Siyah Beyaz’ın en görkemli rüya takımlarından Beşiktaş’ın kalesini koruyor Fabri.

“Kanarya Adaları”ndan uçtu, semtimize geldi ve “Kartal” oldu o. Düşmandan yuvasını sakınan gerçek bir yırtıcı kuşa dönüştü. Beşiktaş’ın askeri oldu ve şimdi de Beşiktaş Dergisi’nin kapağını süslüyor. Fabri ile yapılan röportajdan bazı bölümler ise şöyle:

“Bana güvendiğiniz için teşekkür ediyorum. Sevginize layık olmak için tüm konsantrasyonumu Beşiktaş’ın başarısına odakladığımı ve kalemizin emin ellerde olduğunu bilin istedim. Şampiyonluk bizim olacak.”

“Real Madrid de, Barcelona da bazen savunmada açık veriyor, gol yiyor, gol atıyor. Futbolun doğası bu.”

“Olimpiakos maçı sonunda deniz tarafındaki tribüne gittik. On ikinci adamımız, Beşiktaşlı taraftarımızı mutlu görmek bizi de mutlu ediyordu. Heyecandan üçlü çektirirken ‘Şişttt’ yapmayı unuttum.”

“İyi bir kaleci olmak için ilk başta çıktığın her antremandan keyif alman lazım. Kendini geliştirebiliyorsan bu en büyük adımdır. Sonrasında her antremanda bir şeyler öğrenebiliyor musun, kendine bir şeyler katabiliyor musun bu da çok önemlidir.

“File bekçiliği yapmam, oyunu daha ileriden okurum. Yalnızlığı reddeder ve stoperlerimizle bir olurum. Kaderime razı olmayı değil, ‘en iyi savunma saldırıdır’ deyip kaderime başkaldırmayı tercih ederim. Beşiktaş’ın askeriyim.”

Daha fazlası Beşiktaş Dergisi Nisan sayısında...

Abonelik: 0850 399 1903 - www.kartalyuvasi.com.tr

Satış: Kartal Yuvası mağazalarında, www.kartalyuvasi.com.tr adresinde ve bayilerde

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

CANDAŞ TOLGA IŞIK
Genel Koordinatör

BÜLENT ÜLGEN
Medya Direktörü

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni - Yazı İşleri Müdürü

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen

MURAT ARDA
Yazı İşleri

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, NOYAN EKİN, UFUK TUNCAELLİ, HÜRRİYET GAZETESİ ARŞİVİ
Fotoğraflar

AYKUT ZORALI
Reklam Direktörü
dergireklam@bjk.com.tr

PROMAT BASIM YAYIN SAN. VE TİC. A.Ş.
Baskı

dergi@bjk.com.tr
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Süleyman Seba Cad. No:48 Beşiktaş - İstanbul
EDİTÖR: 0 212 236 17 17
ISSN: 1302-9347